1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47,
Driving a car in the city at night in traffic jams

CZERWONE ŚWIATŁO

dla nietrzeźwych kierowców

Carlsberg Polska rusza z nową odsłoną programu społeczno-edukacyjnego promującego odpowiedzialną konsumpcję alkoholu „Trzeźwo myślę”. Działania wspiera marka piwa Carlsberg. Akcja skupia się na kierowcach, do których trafi jasny przekaz – po alkoholu nigdy nie wsiadaj za kierownicę. Celem działań jest ograniczenie liczby wypadków drogowych powodowanych przez nietrzeźwych kierowców. Partnerem merytorycznym programu jest Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego.

„Czerwone światło dla nietrzeźwych kierowców. Zielone dla trzeźwego myślenia” – to nie tylko motyw przewodni tegorocznej odsłony programu „Trzeźwo myślę”, ale i wezwanie do realnych działań. Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w roku 2022 zanotowano 2248 wypadków, w których uczestniczyli użytkownicy dróg pod wpływem alkoholu. 268 przypadków było śmiertelnych. – Liczba tego typu zdarzeń z roku na rok maleje, ale problem jest nadal poważny. Tylko przez pierwsze sześć miesięcy obecnego roku policjanci zatrzymali ponad 47 tys. nietrzeźwych kierujących. W rozwiązaniu problemu może pomóc systematyczna edukacja i nieustanne uświadamianie konsumentów poprzez akcje edukacyjne, jak ta prowadzona przez Carlsberg Polska – mówi Dorota Olszewska, Prezes Zarządu Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego.

Trzeźwe myślenie oznacza rozsądne podejście do konsumpcji alkoholu. Alkohol może towarzyszyć radosnym chwilom w życiu, spotkaniom z przyjaciółmi, ale nigdy nie może towarzyszyć kierowcom. W tej kwestii jesteśmy bardzo poważni i dlatego w naszej tegorocznej kampanii włączamy mocne czerwone światło dla nietrzeźwych kierowców – mówi Agata Koppa, dyrektor s.. ESG i Komunikacji.

Świat piwa daje dziś wybór również kierowcom, którzy mogą napić się klasycznego lagera w wersji 0,0% czy też szeregu piw smakowych z portfolio piw bezalkoholowych. Marka Carlsberg w tym roku mocno zaangażowała się w akcję i swoim rozpoznawalnym logotypem wzmacnia jedynie słuszny przekaz „nigdy nie jedź po alkoholu” – dodaje Aleksandra Borek, Senior Brand Manager Marki Carlsberg.

Program „Trzeźwo Myślę” jest prowadzony przez Carlsberg Polska nieprzerwanie od 2017 roku. Jego realizacja wpisuje się w cel „ZERO nieodpowiedzialnej konsumpcji alkoholu” strategii zrównoważonego rozwoju „Together Towards ZERO and Beyond”.

Kampania prowadzona jest od 18 października z wykorzystaniem kanałów digital oraz na nośnikach outdoor.

Carlsberg Polska jest jednym z trzech największych graczy na rynku piwa w Polsce. Konsumenci mogą wybierać z szerokiej oferty wielokrotnie nagradzanych marek piw takich jak: Carlsberg, Okocim, Harnaś, Karmi, Kasztelan, Somersby, Brooklyn, 1664 Blanc, Bosman oraz Piast. Piwa z grupy Carlsberg Polska warzone są w w Browarze Okocim w Brzesku, Browarze Bosman w Szczecinie i Browarze Kasztelan w Sierpcu. Łączne zatrudnienie w Polsce wynosi ponad 1300 pracowników.

Carlsberg_KV_FINAL
Scroll to Top