2. EDYCJA

W drugiej edycji ambasadorem programu ponownie został  Łukasz Jakóbiak. Dołączyła do niego  blogerka Marta Lech-Maciejewska, znana jako SuperStyler, która podjęła temat odpowiedzialnego podejścia do konsumpcji alkoholu z kobiecej i rodzinnej perspektywy.

W 2018 r. skupiliśmy się dodatkowo na temacie asertywnego odmawiania alkoholu oraz odpowiedzialności za siebie i innych – szczególnie w kontekście kobiet w ciąży i opiekunów nieletnich dzieci. Przypominaliśmy, że trzeźwe myślenie to filozofia, która pozwala czerpać z życia pełnymi garściami, m.in. dzięki podejmowaniu mądrych i świadomych wyborów.

We współpracy z  agencją badawczą SW Research zrealizowaliśmy badanie „Kocham życie – trzeźwo myślę”, które sprawdzało opinie i postawy Polaków w kilku kluczowych obszarach:

  • znaczenia „trzeźwego myślenia” w życiu,
  • doświadczeń związanych z alkoholem,
  • asertywności w odmawianiu alkoholu.

Szczególną wagę przywiązaliśmy do sytuacji, które kategorycznie nie powinny być powiązane ze spożyciem alkoholu, czyli prowadzenia pojazdów, kobiety w ciąży i opiekunów mających pod swoją opieką małe dzieci. Wsparciem merytorycznym w komunikacji wyników badania była Magdalena Chorzewska – psycholog i psychoterapeuta z wieloletnim oświadczeniem.

Po raz piewszy współpracowliśmy również z placówkami Lux Med i Medicover w całej Polsce.

W ramach programu aktywnie angażowaliśmy swoich konsumentów, jak i pracowników m.in. poprzez  konkursy z gadżetami kampanii. Z kolei mieszkańcy Warszawy mogli bawić się odpowiedzialnie na dedykowanych, otwartych wydarzeniach w lokalach partnerskich Carlsberg Polska, zyskując vouchery zniżkowe na bezpieczny powrót taksówką do domu.

Przewiń do góry